Z wizytą w teatrze
- 2
6 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się do Teatru Żelaznego w Katowicach na spektakl pt. ,,Detektyw Pozytywka''. Była to pełna humoru i przygód opowieść o losach bohatera książek Grzegorza Kasdepke. Przedstawienie przeniosło widzów w świat pełen zagadek i tajemnic. Na scenie pojawiły się piękne, realistyczne lalki, które przybrały postaci z książek. Spektakl nie tylko wciągnął widzów w emocjonującą akcję, ale również przekazał ważne wartości, takie jak przyjaźń, odwaga czy sprawiedliwość. ,,Detektyw Pozytywka'' zachęcił do myślenia, rozwiązywania problemów oraz dbania o innych.
100. lekcja matematyki w klasie IV
W piątek, 26 kwietnia, uczniowie klasy IV wraz z Panią Agnieszką Rokitą świętowali SETNĄ LEKCJĘ MATEMATYKI. Była to świetna okazja, aby „wyjść poza ramy zeszytu i podręcznika”. Wspólnie postaraliśmy się, aby była to wyjątkowa lekcja. W czasie zajęć rozwiązywaliśmy rebusy, krzyżówki, łamigłówki matematyczne. Uczniowie bardzo chętnie angażowali się w pracę na tej nietypowej lekcji. W nagrodę wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Tę lekcję zapamiętamy na długo!
Majowe święta - dni, o których należy pamiętać!
Uczniowie klasy VII, V i III w uroczystej akademii przybliżyli wydarzenia z 1791 roku kiedy to, została uchwalona Konstytucja 3 maja - uważana za jedno z najważniejszych i przełomowych wydarzeń w historii państwa polskiego.
Nasza konstytucja była pierwszą w Europie a drugą na świecie (po konstytucji Ameryki). Za jej autorów uważa się króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego, wielkiego marszałka litewskiego Ignacego Potockiego oraz Hugona Kołłątaja, duchownego i filozofa.
Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski i uczniowie również wspomnieli o 2 maja. Kiedy obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej.
To jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione przez Sejm w 2004 roku, by propagować wiedzę
o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.
Lekcja historii na Zamku w Będzinie
- 4
25 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w lekcji historii zorganizowanej na zamku w Będzinie. Na zajęciach zobaczyli warownię wzniesioną w XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego. Przewodnik zapoznał uczniów z historią zamku, uzbrojeniem rycerzy i średniowiecznym ubiorem.
Koncert międzyszkolnego chóru "Akolada"
"Wiosna jest kobietą" - to motyw przewodni pięknego koncertu przygotowanego przez międzyszkolny chór "Akolada" pod kierunkiem Pana Bartłomieja Ślefarskiego. Wydarzenie z udziałem blisko 180 - ciu uczniów sosnowieckich szkół: SP15, SP35, SP36, SP33 oraz ZSO11 dostarczyło niezapomnianych wzruszeń. W repertuarze znalazły się najbardziej znane utwory ukazujące złożoność kobiecej natury. Z dumą mogliśmy podziwiać wspaniałe występy wokalne uczniów naszej szkoły. Dla wielu z nich było to pierwsze wystąpienie na dużej scenie i przed tak ogromnym audytorium. Zaprezentowali się wyśmienicie.
Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Bartłomiejowi Ślefarskiemu za dostrzeganie i rozwijanie talentów muzycznych oraz Rodzicom naszych uczniów - za wsparcie w organizacji koncertu.
Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do Pani Joanny Jończyk. Dziękujemy nie tylko za ogromne zaangażowanie w przygotowanie i promocję tego przedsięwzięcia, ale także za niezwykle charyzmatyczne prowadzenie koncertu.
Wieczór Jasia i Małgosi
Za nami "Wieczór Jasia i Małgosi" - popołudniowe spotkanie z udziałem uczniów klasy V, rodziców i gości, kończące realizację programu profilaktycznego: Program Domowych Detektywów „Jaś i Małgosia na tropie”. W formie zabawy, komiksów, zadań do wspólnej pracy z rodzicami zwiększaliśmy wiedzę na temat problemów, jakie mogą wiązać się z piciem alkoholu. Uczniowie, przy nieocenionym wsparciu Pani Danuty Korolow - szkolnego psychologa oraz Pani Agaty Bugaj - wychowawcy klasy i pedagoga szkolnego zaprezentowali efekty swojej pracy. Wszystko udało się wspaniale!
Ogólnopolski konkurs "Portret Słynnego Matematyka"
- 10
Uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie "Portret Słynnego Matematyka". Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu portretu dowolnego uczonego, znanego z tego, iż w czasie swojego życia zajmował się matematyką (choć matematyka nie musiała być wyłączną domeną jego zainteresowań). Piękne prace uczniów można zobaczyć w galerii. Zachecamy do oglądania.
Maraton matematyczny
- 1
22 kwietnia w klasie VII odbył się "Maraton matematyczny". Celem zajęć było: rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów matematycznych, rozwijanie wytrwałości w pracy, umiejętności skupiania uwagi przez dłuższy czas.
5 drużyn rywalizowało ze sobą, rozwiązując wylosowane przez lidera grupy zadania. Trzeba było wykazać się wiedzą matematyczną, w szczególności znajomością twierdzenia Pitagorasa. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami i utrwalili poznaną wiedzę.
Przygotowania do egzaminu na kartę rowerową
- 2
Znajomość znaków drogowych to podstawa przygotowania do egzaminu na kartę rowerową, dlatego na lekcjach techniki uczniowie klasy 4 powtarzają poznane znaki drogowe: ostrzegawcze, nakazu, zakazu i informacyjne. Łączą przyjemne z pożytecznym. Wspólna gra w "Prawo jazdy rowerowe" była wspaniałą zabawą i znakomitym pretekstem do utrwalania zasad ruchu drogowego.
Rekrutacja uzupełniająca do klasy I w roku szkolnym 2024/2025
Informujemy, że wszyscy kandydaci, którzy złożyli w terminie wnioski o przyjęcie do klasy I zostali zakwalifikowani przez komisję rekrutacyjną do klasy I w roku szkolnym 2024/2025.
Dzień Ziemi
22 kwietnia każdego roku na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Jest to czas poświęcony refleksji nad wpływem ludzi na środowisko naturalne oraz działaniom mającym na celu jego ochronę i zachowanie dla przyszłych pokoleń. Tematem przewodnim Dnia Ziemi jest zazwyczaj konkretny problem ekologiczny lub wyzwanie, przed którym stoi planeta. Hasłem tegorocznych obchodów jest „Planeta kontra plastik”. Jak podaje WWF, w ciągu ostatnich 65 lat produkcja plastiku wzrosła z 2 mln t do 348 mln t rocznie. Każdego roku ponad 8 mln t trafia do mórz i oceanów. Do mórz i oceanów co minutę trafia tyle plastiku, ile mieści jedna śmieciarka.
Problem zanieczyszczenia plastikiem stał się jednym z najpoważniejszych wyzwań środowiskowych naszych czasów.
Istnieje jednak wiele prostych sposobów, aby ograniczyć zużywanie plastiku i zadbać o planetę. Każdy może przyczynić się do ratowania naszej planety. Możesz zrezygnować z jednorazowych opakowań, takich jak plastikowe butelki, torby na zakupy, słomki czy sztućce, a zamiast tego używać alternatyw wielokrotnego użytku alternatyw – butelek termicznych, toreb materiałowych czy bambusowych słomek. Należy również pamiętać o segregacji odpadów i konsekwentnym recyklingu – plastikowe opakowania, butelki i inne produkty z tworzyw sztucznych mogą być poddane recyklingowi, co pozwala na ponowne wykorzystanie materiałów i zmniejszenie ilości odpadów.
Klasowy konkurs tabliczki mnożenia
- 5
Aby nauczyć się tabliczki mnożenia można wykorzystać różne metody: rymowane wierszyki, patyczki, klocki, kolorowe liczby, liczydło, kostki do gry, fiszki, matematyczne memory, czy gry planszowe i karciane.
Uczniowie klasy trzeciej sprawdzili swoją wiedzę w zakresie tabliczki mnożenia podczas konkursu klasowego, który miał charakter dwuetapowy. Pierwszy etap to domino matematyczne z tabliczki mnożenia. Dzieci podzielone na grupy miały za zadanie ułożyć prawidłowo domino dopasowując wynik do działania w jak najszybszym czasie. Drugim etapem konkursu było mnożenie i dzielenie w zakresie 100 za pomocą aplikacji Kahoot. Tu również liczyła się szybkość i poprawność odpowiedzi.
Wyniki klasowego konkursu:
I miejsce zajęła Natalia B.,
II miejsce zajęła Julia P.,
III miejsce zajął Kacper G.
„Każdy kto tabliczkę mnożenia zna - wie, że 8 razy 9 to 72.”
Urodziny lekcji języka polskiego
Niedawno na języku polskim w klasie VI obchodziliśmy prawdziwe urodzinowe święto. Uczniowie postanowili uczcić rocznicę tej właśnie lekcji. Przygotowali się naprawdę wspaniale! Zadbali o wystrój stołu i poczęstunek. Dziewczynki przyniosły smakowite wypieki: Agatka poczęstowała nas pysznym tortem oreo, Lena – puszystą babką cytrynową. Było miło, radośnie i przyjemnie.
Dziękujemy Rodzicom za ich przychylność i wyrozumiałość.
Zaproszenie dla Rodziców uczniów klasy piątej
Zapraszamy Rodziców uczniów klasy 5 na wieczór "Jaś I Małgosia", który kończy cykl zajęć składających się na Program Domowych Detektywów. Podczas spotkania:
- uczniowie zaprezentują swoje prace dotyczące zagadnień związanych z profilaktyką alkoholową,
- rodzice będą mieli okazję miło spędzić czas ze swoimi dziećmi podczas wspólnej zabawy.
Zapraszamy serdecznie 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 17.00 do świetlicy szkolnej
WITAJ WIOSNO!
- 5
WITAJ WIOSNO!!!
Przyszła do nas Pani Wiosna
mnóstwo smaków nam przyniosła.
Świeże, pyszne i pachnące,
szybko w brzuszkach znikające.
Marchew, szczypior i sałata
To witamin pełna chata!
Zdrowo i kolorowo powitaliśmy wiosnę, bo wiosna smakuje chrupiącymi warzywami, zielonymi kiełkami i nowymi pomysłami. W czasie przerw uczniowie mogli skosztować zdrowych smakołyków. Na sali gimnastycznej dzieci z klas 1-3 tworzyły barwne, wiosenne kapelusze oraz projektowały w grupach pojazd, którym Pani Wiosna przybyła. Uczniowie starszych klas mieli okazję zmierzyć się w pierwszych, wiosennych rozgrywkach sportowych zorganizowanych na hali. Słońce, które dzisiaj nam towarzyszyło – oświetlało barwne ubiory uczniów. Dominował kolor zielony, żółty, który jest symbolem radości, optymizmu i świeżości.
Dzień Bezpieczeństwa
21 marca na terenie AcelorMittal Park odbył się Dzień Bezpieczeństwa, w ramach którego uczennice naszej szkoły miały okazję spotkać się z Navalem- byłym żołnierzem jednostki wojskowej GROM. Oprócz tego do naszej dyspozycji były stoiska edukacyjne służb i instytucji miejskich. Na parkingu odbyły się spektakularne pokazy Służby Więziennej, Policji, Straży Granicznej, Państwowego Ratownictwa Medycznego i Państwowej Straży Pożarnej.
Konkurs na ozdobę wielkanocną
W naszej szkole odbył się konkurs na ozdobę wielkanocną, którego celem było propagowanie tradycji związanych z tematyką Świąt Wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni i pobudzanie aktywności twórczej uczniów.
Do konkursu przystąpili uczniowie z klas IV- VI. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu:
- miejsce: Julia z klasy VI
- miejsce: Radosław z klasy V
- miejsce: Zofia z klasy V
Wyróżnienie otrzymał Dawid z klasy VI.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Październik 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie