• VI Edycja #SprzątamyDlaPolski

• 4 października 2023 r. odbyła się VI edycja ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”, mającej na celu walkę z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych.

W tegorocznej edycji wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wspólnie posprzątaliśmy najbliższą okolicę.

Inicjatywa „Sprzątamy dla Polski” z edycji na edycję cieszy się coraz większym zainteresowaniem - we wszystkich odsłonach w sumie udział wzięło już ponad milion uczestników ze wszystkich regionów w całej Polsce.

Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów.

• Szkolny konkurs matematyczny dla klasy IV "Mistrz Tabliczki Mnożenia"

• 20 września odbył się szkolny konkurs matematyczny "Mistrz Tabliczki Mnożenia". Uczniowie klasy IV rozwiązywali test znajomości tabliczki mnożenia. Zadanie nie było łatwe. Liczyła się poprawność działań oraz czas wykonania. W drugiej części konkursu uczniowie układali: domino matematyczne, ćwiczyli tabliczkę mnożenia oraz rozwijali sprawność rachunkową przy użyciu  gier edukacyjnych pomagających dzieciom w nauce matematyki - Kart Grabowskiego.

Mistrzem Tabliczki Mnożenia klasy IV została Zuzanna Wikłacz.

Wyróżnienie otrzymali Jan Kloczkowski i Andrii Kureliuk.

Gratulujemy!!!

• XIII inauguracja projektu "Młodzi Jałmużnicy"

• 2 października wolontariusze naszej szkoły uczestniczyli w XIII inauguracji projektu "Młodzi Jałmużnicy", która odbyła się w Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA w Sosnowcu.

W czasie uroczystości podziękowano za zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym. W trakcie spokania uczniowie dowiedzieli się, czym jest fonoholizm i jak sobie z nim radzić. Niezapomnianym, pełnym inspiracji doświadczeniem była rozmowa z Dawidem Tomalą - mistrzem olimpijskim w chodzie na 50 km. Pan Dawid Tomala to nie tylko utalentowany sportowiec, ale także osoba o wielkim sercu. W trakcie spotkania podzielił się swoją historią, która była pełna wyzwań, determinacji i pasji do chodu sportowego. Mistrz olimpijski opowiedział o swoich treningach, pracy nad sobą i dążeniu do osiągnięcia celu.