• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia każdego roku na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Jest to czas poświęcony refleksji nad wpływem ludzi na środowisko naturalne oraz działaniom mającym na celu jego ochronę i zachowanie dla przyszłych pokoleń. Tematem przewodnim Dnia Ziemi jest zazwyczaj konkretny problem ekologiczny lub wyzwanie, przed którym stoi planeta. Hasłem tegorocznych obchodów jest „Planeta kontra plastik”. Jak podaje WWF, w ciągu ostatnich 65 lat produkcja plastiku wzrosła z 2 mln t do 348 mln t rocznie. Każdego roku ponad 8 mln t trafia do mórz i oceanów. Do mórz i oceanów co minutę trafia tyle plastiku, ile mieści jedna śmieciarka.

Problem zanieczyszczenia plastikiem stał się jednym z najpoważniejszych wyzwań środowiskowych naszych czasów.

Istnieje jednak wiele prostych sposobów, aby ograniczyć zużywanie plastiku i zadbać o planetę. Każdy może przyczynić się do ratowania naszej planety. Możesz zrezygnować z jednorazowych opakowań, takich jak plastikowe butelki, torby na zakupy, słomki czy sztućce, a zamiast tego używać alternatyw wielokrotnego użytku alternatyw – butelek termicznych, toreb materiałowych czy bambusowych słomek. Należy również pamiętać o segregacji odpadów i konsekwentnym recyklingu – plastikowe opakowania, butelki i inne produkty z tworzyw sztucznych mogą być poddane recyklingowi, co pozwala na ponowne wykorzystanie materiałów i zmniejszenie ilości odpadów.

• Klasowy konkurs tabliczki mnożenia

• Aby nauczyć się tabliczki mnożenia można wykorzystać różne metody: rymowane wierszyki, patyczki, klocki, kolorowe liczby, liczydło, kostki do gry, fiszki, matematyczne memory, czy gry planszowe i karciane.

Uczniowie klasy trzeciej sprawdzili swoją wiedzę w zakresie tabliczki mnożenia podczas konkursu klasowego, który miał charakter dwuetapowy. Pierwszy etap to domino matematyczne z tabliczki mnożenia. Dzieci podzielone na grupy miały za zadanie ułożyć  prawidłowo domino dopasowując wynik do działania w jak najszybszym czasie. Drugim etapem konkursu było mnożenie i dzielenie w zakresie 100 za pomocą aplikacji Kahoot. Tu również liczyła się szybkość i poprawność odpowiedzi.

Wyniki klasowego konkursu:

I miejsce zajęła Natalia B.,

II miejsce zajęła Julia P.,

III miejsce zajął Kacper G.

„Każdy kto tabliczkę mnożenia zna - wie, że 8 razy 9  to 72.”

• Urodziny lekcji języka polskiego

• Niedawno na języku polskim w klasie VI obchodziliśmy prawdziwe urodzinowe święto. Uczniowie postanowili uczcić rocznicę tej właśnie lekcji. Przygotowali się naprawdę wspaniale! Zadbali o wystrój stołu i poczęstunek. Dziewczynki przyniosły smakowite wypieki: Agatka poczęstowała nas pysznym tortem oreo, Lena – puszystą babką cytrynową. Było miło, radośnie i przyjemnie.

Dziękujemy Rodzicom za ich przychylność i wyrozumiałość.

• Zaproszenie dla Rodziców uczniów klasy piątej

• Zapraszamy Rodziców uczniów klasy 5 na wieczór "Jaś I Małgosia", który kończy cykl zajęć składających się na Program Domowych Detektywów. Podczas spotkania:

• uczniowie zaprezentują swoje prace dotyczące zagadnień związanych z profilaktyką alkoholową,
            • rodzice będą mieli okazję miło spędzić czas ze swoimi dziećmi podczas wspólnej zabawy.

Zapraszamy serdecznie 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 17.00 do świetlicy szkolnej

• W świątecznym klimacie

• Święta Wielkiej Nocy są okazją do składania życzeń i wysyłania kartek. Uczniowie klas IV- VI w czasie zajęć z techniki wykonywali kartki oraz ozdoby wielkanocne. Prace, które tworzyli podczas zajęć można oglądać w galerii poniżej.

• WITAJ WIOSNO!

• WITAJ WIOSNO!!!

Przyszła do nas Pani Wiosna

mnóstwo smaków nam przyniosła.

Świeże, pyszne i pachnące,

szybko w brzuszkach znikające.

Marchew, szczypior i sałata

To witamin pełna chata!

Zdrowo i kolorowo powitaliśmy wiosnę, bo wiosna smakuje chrupiącymi warzywami, zielonymi kiełkami i nowymi pomysłami. W czasie przerw uczniowie mogli skosztować zdrowych smakołyków. Na sali gimnastycznej dzieci z klas 1-3 tworzyły barwne, wiosenne kapelusze oraz projektowały w grupach pojazd, którym Pani Wiosna przybyła. Uczniowie starszych klas mieli okazję zmierzyć się w pierwszych, wiosennych rozgrywkach sportowych zorganizowanych na hali. Słońce, które dzisiaj nam towarzyszyło – oświetlało barwne ubiory uczniów. Dominował kolor zielony, żółty, który jest symbolem radości, optymizmu i świeżości.

• Dzień Bezpieczeństwa

• 21 marca na terenie AcelorMittal Park odbył się Dzień Bezpieczeństwa, w ramach którego uczennice naszej szkoły miały okazję spotkać się z Navalem- byłym żołnierzem jednostki wojskowej GROM. Oprócz tego do naszej dyspozycji były stoiska edukacyjne służb i instytucji miejskich. Na parkingu odbyły się spektakularne pokazy Służby Więziennej, Policji, Straży Granicznej, Państwowego Ratownictwa Medycznego i Państwowej Straży Pożarnej.

• Konkurs na ozdobę wielkanocną

• W naszej szkole odbył się konkurs na ozdobę wielkanocną, którego celem było propagowanie tradycji związanych z tematyką Świąt Wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni i pobudzanie aktywności twórczej uczniów.

Do konkursu przystąpili uczniowie z klas IV- VI. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu:

1. miejsce: Julia z klasy VI
            2. miejsce: Radosław z klasy V
            3. miejsce: Zofia z klasy V

Wyróżnienie otrzymał Dawid z klasy VI.

• Wycieczka do Warszawy

• Warszawa po raz kolejny nas zachwyciła. Dzisiaj - Sejm RP, Łazienki Królewskie, Stare Miasto. Dziękujemy Panu Mateuszowi Bochenkowi Posłowi na Sejm RP za zaproszenie, wspólny spacer po Sejmie i zorganizowanie spotkania z Panią Małgorzatą Kidawą - Błońską Marszałek Senatu RP.