• Lista podręczników na rok szkolny 2023/2024

• Szanowni Państwo,

informujemy, że podręczniki i materiały ćwiczeniowe dla uczniów klas I-VII są zakupione w ramach dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe.

Należy zakupić jedynie obowiązujący podręcznik do religii.

Klasa I Poznaję Boży świat /podręcznik/ – red. K. Mielnicki, E. Kondrak,

Klasa II Odkrywam królestwo Boże /podręcznik/ – ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak

Klasa IIIPoznaję Jezusa /podręcznik/ – ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak

Klasa IV  – Odkrywam życie z Jezusem /podręcznik/ – ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak

Klasa V – Szczęśliwi, którzy szukają prawdy /podręcznik/ – ks. K. Mielnicki, E. Kondrak

Klasa VISzczęśliwi, którzy odkrywają piękno /podręcznik/ – ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak

Klasa VII  – Szczęśliwi, którzy czynią dobro /podręcznik/ – ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak

Wszystkie podręczniki są z wydawnictwa JEDNOŚĆ – można je zamówić za pomocą strony https://www.jednosc.com.pl, wybierając zakładkę Podręczniki do religii/odpowiednia klasa

• Miasteczko Twinpigs w Żorach

• 20 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Miasteczka Twinpigs w Żorach. Jest to park rozrywki utrzymany w klimacie Dzikiego Zachodu, gdzie tradycyjny Saloon, Stodoła, Kościół położone wzdłuż malowniczej Main Street budziły podziw małych i dużych. Dzieci skorzystały z różnych atrakcji i animacji parku: karuzeli, parku linowego, kina 5D. Pobyt umiliła wizyta w zagrodach i spotkanie ze zwierzętami.

Wizyta w parku okazała się nie tylko rozrywką, ale także okazją do poznania historii Ameryki. Dzieci mogły zobaczyć między innymi, jak wygląda napad na pociąg w amerykańskich filmach.

Pod koniec wycieczki nasi podopieczni zakupili pamiątki. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów.

• ,,Czytanie na Polanie''

• Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję ,,Czytanie na Polanie''. Pomimo kapryśnej pogody czytali swoje ulubione książki.

• NASZE DZIAŁANIA W RAMACH SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

• „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.”

Szkolne Koło Wolontariatu w miesiącu marcu 2023 r. włączyło się do zbiórki nakrętek plastikowych zgodnie z hasłem ZMIEŃ ŚMIECI W RADOŚĆ CHORYCH DZIECI. Zebrane nakrętki przekazaliśmy do Fundacji „Piastun – Wyrównywanie Szans” z siedzibą w Siemianowicach Śląskich. Uzyskane środki z odsprzedaży nakrętek zostały przeznaczone na pomoc podopiecznym fundacji.

W kwietniu wolontariusze uczestniczyli w akcji „Kup Pan szczotkę” i „Kup Pan mydło”, której celem było przekazanie szczoteczek, past do zębów i mydła najpierw do Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redeptoris Missio” z siedzibą w Poznaniu, a następnie wysyłka darów na misje do Afryki zgodnie z ideą: Pomagamy w miejscach, o których świat wolałby zapomnieć…

Z okazji Dnia Dziecka zebraliśmy zakupione przez wolontariuszy kolorowanki dla dzieci przebywających na oddziałach Centrum Zdrowia Dziecka i Rodziny im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Uczniowie dodatkowo wykonali własnoręcznie kartki – śmieszne, kolorowe, z wesołym hasłem i ulubionym bohaterem filmów animowanych. Przekazane dary sprawiły, że na twarzach małych pacjentów zagościł uśmiech.

Wszystkim, którzy aktywnie włączali się do akcji wolontariackich serdecznie dziękujemy -

za Wasze serce, poświęcony czas i chęć niesienia bezinteresownej pomocy.

Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu.

• Czytanie na Polanie

• 14 czerwca - Czytanie na Polanie

Akcja polega na zorganizowaniu imprezy czytelniczej na świeżym powietrzu. Uczniowie przychodzą tego dnia z kocami lub poduszkami i w wybranym miejscu na zewnątrz organizują przestrzeń czytelniczą. Można czytać dowolną książkę. W ramach akcji, poza głośnym czytaniem i innymi aktywnościami, należy przeprowadzić z uczestnikami dyskusję (pogadankę, rozmowę) na temat przeczytanych tekstów.