• Misja i wizja szkoły

• Misja szkoły: „Szkoła Podstawowa nr 35 w Sosnowcu swoje działanie opiera na wartościach: miłości, mądrości i wolności. Struktura szkoły opiera się na zgodnej współpracy trzech stanów: nauczycieli, uczniów i rodziców. Szanujemy prawo każdego człowieka bez względu na wiek – do odmienności myśli i poglądów, wyboru dróg życiowych i kreatywnego myślenia. Pielęgnujemy umiejętność dzielenia się emocjami – uwrażliwiamy na uczucia innych ludzi. Przeciwdziałamy pojawianiu się zachowań ryzykownych, kształtujemy postawy odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych. Podstawą działania jest rzetelne zdobywanie, pogłębianie i przekazywanie wiedzy przydatnej w dalszych etapach kształcenia i w życiu codziennym".

Wizja szkoły: „Jesteśmy szkołą zintegrowaną ze środowiskiem, dającą dobry start do dalszych etapów kształcenia. Szkołą otwartą na potrzeby uczniów, na wdrażanie nowych, ciekawych pomysłów, szkołą przyjazną, bezpieczną, promującą zdrowie”