• ,, Zielona Szkoła''- dzień drugi

• Autor wpisu: Monika Michel-Szulc

Plażowanie, szaleństwa na placu zabaw, chwila wytchnienia na przedstawieniu „Morska opowieść”, słodki relaks o zachodzie słońca….

• ,, Zielona Szkoła''- dzień pierwszy

• Autor wpisu: Monika Michel-Szulc

Hurra ! Już jedziemy !

Rozpoczęła się nasza przygoda na ,,Zielonej Szkole”, podróż do Darłówka. W autokarze było bardzo śmiesznie i wesoło, jechaliśmy niecałe dziesięć godzin.

Pomimo ogromnego zmęczenia po podróży, nie odmówiliśmy sobie przyjemności przywitania się z morzem i okolicą wyginając swe ciała w rytm ulicznej muzyki….

• Wygrany wypad do Parku Trampolin JumpMax

• Autor wpisu: Monika Pierzchała

Z ogromną przyjemnością możemy się pochwalić, że uczeń klasy II Fabian P. wygrał darmowe wejście dla swojej klasy do Parku Trampolin JumpMax w Sosnowcu.

Uczeń wziął udział w konkursie plastycznym pt. ,, W jaki sposób aktywnie spędzasz swój wolny czas’’.

• WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ!

• Autorki wpisu: Joanna Wcisło, Monika Michel-Szulc, Monika Pierzchała, Agnieszka Rokita

Międzynarodowy Dzień Dziecka – dzień ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka.

W Polsce obchodzony jest 1 czerwca. Jest to wspaniały dzień dla wszystkich dzieci, ponieważ jest on pełen atrakcji, radości, słodyczy i beztroskiej zabawy.

Z okazji Dnia Dziecka w klasach 1-3 odbył się turniej ulubionych gier planszowych. Były drobne upominki, wesoła muzyka i coś słodkiego i inne niespodzianki. Dziecięcą zabawę najmlodsi uczniowie kontynuowali na pobliskim placu zabaw. Nie zabrakło również lodowych smakołyków.

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się — ze wszystkich sił — tego, czego pragnie”.

Wszystkim dzieciom życzymy uśmiechniętej buzi, wspaniałych przyjaźni i niesamowitych przygód!

• Program edukacyjny "Misja kieszonkowo"

Nasza szkoła uczestniczyła w programie MISJA KIESZONKOWO. Był to kolejny program edukacyjny służący popularyzacji wiedzy o przedsiębiorczości, finansach i bankowości. Zajęcia w ramach programu były prowadzone metodą projektu. Dzięki metodzie projektu uczniowie rozwijali umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia. Podniósł się też ich poziom motywacji do zdobywania nowych informacji i umiejętności. W realizacji programu bardzo pomocne były scenariusze umieszczone na stronie projektu "Misja kieszonkowo" oraz pakiet startowy przekazany przez organizatora dla 500 pierwszych klas z atrakcyjnymi materiałami dydaktycznymi. Narzędzia te pomogły dzieciom poszerzyć i utrwalić wiedzę zdobytą w czasie zajęć. W skład pakietu wchodziła:

gra edukacyjna Samodzielniak Finansowy

plakat dydaktyczny

Koordynatorem projektu była pani Agnieszka Rokita.

Dziecko mające możliwość praktykowania na własnym kieszonkowym może budować cenne nawyki, zdobywać wiedzę i samodzielność finansową – wszystko, co przydatne w dorosłym życiu. Kieszonkowe nauczy dzieci również podejmowania własnych decyzji, nawet gdy będzie uczyło się na błędach.

Dzięki temu wyrośnie na odpowiedzialnego dorosłego, świadomego własnych finansów.

• Wycieczka klasy IV, V i VIII do Olkusza i zamku w Rabsztynie

• Autor wpisu: Małgorzata Siedlecka

Uczniowie w niezwykły sposób mieli możliwość poznać historię Olkusza, nazywanego Srebrnym Miastem. Zwiedzali zabytkowe piwnice gotyckiego ratusza, a dwie ekspozycje multimedialne w nowoczesny sposób pokazały dzieje tego miasta.

Później udaliśmy się do Rabsztyna, nieopodal Olkusza, gdzie na wysokiej wapiennej skale, wznoszą się malownicze ruiny zamku Rabsztyn, jednej z ciekawszych warowni na Szlaku Orlich Gniazd. Nazwa zamku wywodzi się z niemieckiego „Rabenstein” i oznacza „Kruczą Skałę”.

Następnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie chaty Antoniego Kocjana - wybitny konstruktor, więzień KL Auschwitz, a jednocześnie konspirator, który przekazał aliantom informacje o poligonie niemieckiej superbroni w Peenemünde.

• Gala podsumowująca II Sosnowiecką Kwestę Ku Pamięci

30 maja, w auli Zagłębiowskiej Mediateki, odbyła się uroczysta gala, podsumowująca

II Sosnowiecką Kwestę, zorganizowaną przez Stowarzyszenie “Ku Pamięci”. Ponad 200 wolontariuszy prowadziło zbiórkę na sosnowieckich cmentarzach, której celem było zebranie funduszy na odnowienie pomnika nagrobnego pierwszego prezydenta niepodległego Sosnowca - Stefana Jana Mrokowskiego. Udało się zebrać 19 tysięcy złotych. Gala podsumowująca

II Kwestę rozpoczęła się od występów uczniów Szkoły Specjalnej nr 4. Kolejnym punktem programu był wykład profesora Dariusza Nawrota. Wolontariuszom, zaangażowanym w akcję, wręczono pamiątkowe kubki i dyplomy.

Dziękujemy naszym wolontariuszom, którzy zaangażowali się w akcję: Milenie, Janie, Mai z klasy VIII a; Julii z VIII b; Annie z klasy III oraz Krzysztofowi i Wiktorowi z klasy VIII b. Nie wszyscy mogli być na gali, ale każdy z nich zasłużył na uznanie.

• Egzamin teoretyczny na kartę rowerową

23 oraz 27 maja odbył się egzamin teoretyczny na kartę rowerową. Egzamin praktyczny odbędzie się w czerwcu. Jeśli nie było Cię na egzaminie lub chcesz spróbować jeszcze raz zapraszam w czerwcu. Wszelkie pytania proszę kierować do pani Agnieszki Rokity.