• Zielona Pracownia w naszej szkole

• Udało się!!! Znaleźliśmy się w gronie laureatów konkursów: „Zielona Pracownia_Projekt’2023” i „Zielona Pracownia’2023” organizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Nasz projekt został nagrodzony dwukrotnie, dzięki czemu uzyskaliśmy maksymalne dofinansowanie, czyli 60 000 zł na utworzenie pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych i geograficznych. W konkursie „Zielona Pracownia_Projekt’2023” z 188 zgłoszeń Jury wyłoniło 79 najbardziej ciekawych i wartościowych projektów zielonych pracowni. Nagrodą było dofinasowanie wkładu własnego w wysokości do 12 000 zł. W drugim konkursie „Zielona Pracownia’2023” laureaci otrzymali nagrodę finansową - dotację na kwotę do 48 000 zł.

• PORĘBIANKI, DZIECI I LEPIENIE PIEROGÓW

• W dniu 9 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami po raz kolejny wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w Domu Gromadzkim przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Porębianki”. Tematem przewodnim spotkania były pierogi: z borówkami, z kapustą, z mięsem – według smaku i upodobania każdego z uczestników kulinarnych warsztatów. Jak przygotować idealne ciasto na pierogi? Co dodać i w jakiej ilości? Na te i wiele innych pytań uzyskaliśmy odpowiedź podczas przygotowania i wyrabiania ciasta. Nasze własnoręcznie wykonane pierogi zostały ugotowane i oczywiście przez nas skonsumowane. Było apetycznie! Ach jak pachniało i jak smakowało! Serdecznie dziękujemy Paniom Porębiankom, a w szczególności Pani Zofii Chlebowskiej, za wspaniałe warsztaty, za wiedzę, uśmiech, doświadczenie i wspólnie spędzony czas.

W drugiej części spotkania nasi uczniowie mieli przyjemność rozmawiać z Panią Sylwią Wojtal - pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sosnowcu, która zaprosiła na krótką prelekcję w ramach Kampanii edukacyjnej dotyczącej profilaktyki chorób odkleszczowych pod hasłem „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”. Dowiedzieliśmy się jak usunąć kleszcza, jak chronić się przed kleszczam.

• Wspaniały finał akcji "Sadzenie drzew z PRZYRODĄ DLA SOSNOWCA"

• Akcja sadzenia drzew na terenie Porąbki przerosła nasze oczekiwania. W działania włączyła się cała społeczność szkolna. Podarowane sadzonki - buków, klonów, jaworów i innych drzew zagościły w przydomowych ogródkach na terenie naszej dzielnicy. To kontynuacja działań zainicjowanych pod koniec kwietnia przez Panią Joannę Jończyk w Parku Wygoda w Sosnowcu.

Dziękujemy za włączenie naszej szkoły do akcji i bezpłatne przekazanie sadzonek.

• "Po pierwsze  bezpieczeństwo…"
          • "Po pierwsze bezpieczeństwo…"

• Miło nam poinformować, że Zuzia Adamczyk zajęła II miejsce w konkursie na rysunek „Co wiem o pracy policjanta, strażaka, żołnierza…?” organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach w ramach Kampanii "Po pierwsze bezpieczeństwo..."

link do strony

• Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości - łączymy przyjemne z pożytecznym. Uczniowie klasy VIII zaprojektowali i wydrukowali na drukarce 3D przybornik na pisaki suchościeralne do pracowni komputerowej.