• Wycieczka do Centralnego Muzeum Pożarnictwa

• Autor wpisu: Monika Pierzchała, Joanna Wcisło

Uczniowie klasy I II wzięli udział w wycieczce do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Dzieci obejrzały wiele ciekawych eksponatów takich jak: zabytkowe wozy strażackie, drabiny, pompy, mundury strażackie z różnych stron świata i wiele innych. Do najstarszych eksponatów muzeum należy sikawka konna. Po zwiedzeniu wystawy grupa wzięła udział w lekcji ,, Czym zajmuje się strażak?". Na koniec dzieci miały czas na zakup pamiątek.

• Nauka matematyki poprzez gry matematyczne

Gry matematyczne w odróżnieniu od działań na papierze, pobudzają naturalną ciekawość dzieci. Ponadto pokazują, że matematyka dosłownie nas otacza, jednocześnie ucząc dziecko stosowania działań matematycznych do przedmiotów rzeczywistych.

Na zajęciach z matematyki uczniowie klas 4 i 7 utrwalali zdobytą wiedzę układając domino oraz grając w gry matematyczne.

• „MOC EMOCJI, CZYLI LATO Z BIBLIOTEKĄ”

• „MOC EMOCJI, CZYLI LATO Z BIBLIOTEKĄ” – szczegóły w załącznikach.

W programie:

• zajęcia świetlicowe we wszystkich placówkach bibliotecznych w Sosnowcu
            • spotkania autorskie - Joanna Jagiełło, Dorota Combrzyńska-Nogala
            • wycieczki - do parku trampolin, muzeum iluzji, stadniny koni, alpakarni i arboretum
            • konkursy - literackie, plastyczne, fotograficzne
            • cotygodniowe pokazy filmowe
            • warsztaty - rzeźbiarskie, krawieckie, psychologiczne
            • weekendowe wydarzenia plenerowe dla całych rodzin
            • happeningi
            • koncert

Udział w akcji letniej - bezpłatny!

MOC_EMOCJI_CZYLI_LATO_Z_BIBLIOTEKa_2022_-_INFORMACJA_PRASOWA_1.doc

• Ogłoszenie o przyjęciu do klasy 1

• Autor wpisu: Maria Guzik

Wszystkie dzieci zamieszkujące w obwodzie szkoły, których rodzice w rekrutacji uzupełniającej złożyli wniosek do Szkoły Podstawowej nr 35 im. Armii Krajowej w Sosnowcu zostały przyjęte do klasy I na rok szkolny 2022/2023.

• EGZAMIN PRAKTYCZNY na kartę rowerową

W poniedziałek 20 czerwca o godzinie 8.30 r odbędzie się EGZAMIN PRAKTYCZNY na kartę rowerową.

Do części praktycznej przystępują uczniowie, którzy zaliczyli część teoretyczną.

Egzamin praktyczny obejmuje:

- przygotowanie roweru do jazdy,

- jazdę rowerem na wprost- ruch prawostronny,

- reagowanie na znaki drogowe ,

- zmiana pasa ruchu,

- ósemka,

- slalom,

- hamowanie w polu końcowym.

Proszę zabrać ze sobą kask i rower. Można umówić się z kolegą lub koleżanką i korzystać z jednego roweru.

Bliższych informacji udziela pani Agnieszka Rokita.

• Szkolenie z pierwszej pomocy

8 czerwca odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy w ramach karty rowerowej. Zajęcia prowadziła pani pielęgniarka szkolna.

Pierwsza pomoc jest to zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia poszkodowanego oraz zminimalizowania niekorzystnych następstw, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej (po przewiezieniu do szpitala).

Gdy komuś z nas przydarzy się nieszczęśliwy wypadek, rzeczą podstawową jest wezwanie pomocy.

WEZWANIE POMOCY

Przy zgłaszaniu wezwania należy podać:

- miejsce zdarzenia,

- rodzaj zdarzenia (wypadek drogowy, wypadek w pracy, liczbę poszkodowanych),

- stan poszkodowanych,

- imię i nazwisko wzywającego pomocy,

- numer telefonu, z którego dzwonimy.

ZAKRES PIERWSZEJ POMOCY

• zabezpieczenie miejsca wypadku,

• sprawdzenie stanu poszkodowanego,

• zapewnienie sobie pomocy, wezwanie pogotowia ratunkowego lub innych specjalistycznych służb ratowniczych,

• prowadzenie sztucznego oddychania (resuscytacji krążeniowo oddechowej), zatamowanie krwotoków i działanie przeciwwstrząsowe,

• wykonanie pozostałych/innych czynności ratunkowych zależnych od stanu poszkodowanego,

• ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej (jedynie jeżeli poszkodowany jest nieprzytomny i zaistniała potrzeba pozostawienia go bez opieki na dłuższy czas).

• DOMINO MATEMATYCZNE

Korzystając z ładnej pogody dzisiejsza lekcja matematyki w klasie 4 odbyła się w plenerze. Uczniowie utrwalali wiedzę zdobytą w czasie zajęć układając DOMINO MATEMATYCZNE.

• SUKCES UCZNIA – II MIEJSCE W MIEJSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

• Autor wpisu: Joanna Wcisło

Miło nam poinformować, że uczeń klasy pierwszej Samuel D. zdobył II miejsce w miejskim konkursie plastycznym zorganizowanym w ramach „Błękitnego Marszu” na rzecz dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera. Uczniowie klas I-III mieli za zadanie wykonanie plakatu na temat „POMOCNA DŁOŃ”.

W nagrodę Samuel otrzymał dyplom i książkę - łamigłówki. Gratulujemy!!!

• Zielona Szkoła

• Autor wpisu: Monika Michel-Szulc

Dzień trzeci:

Kolejny aktywny dzień zielonej szkoły- plażowanie, morskie kąpiele, wycieczka do Jarosławca, spacer sztuczną plażą Dubaj - jedyna w Polsce plaża o wielkości prawie 5 hektarów, zwiedzanie Muzeum Bursztynu, Latarnia Morska i Pomnik Rybaka….nie zabrakło słodkości i wyjątkowych pamiątek.