• BAJKOWA MATEMATYKA

7 kwietnia w klasie 4 odbyła się ciekawa lekcja matematyki pod hasłem BAJKOWA MATEMATYKA. Uczniowie pracowali w grupach utrwalając: działania pisemne, kolejność wykonywania działań, rozwiązywanie zadań z treścią, porównywanie ułamków zwykłych. Na zakończenie zajęć każdy z uczniów otrzymał drobny upominek.

• KIERMASZ WIELKANOCNY

4 kwietnia odbył się KIERMASZ WIELKANOCNY zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu. Były piękne ozdoby wielkanocne, karteczki świąteczne oraz pyszne babeczki i ciasta różnego rodzaju. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla dzieci z Domu Dziecka.

Organizator pani Agnieszka Rokita serdecznie dziękuje Rodzicom

za upieczenie pysznych ciast oraz Uczniom za pomoc przy kiermaszu wielkanocnym.

Gorące podziękowania dla:

Jany, Natalii, Mai, Dominika- z klasy 8a

Tatiany, Mileny, Julii, Huberta, Kacpra, - z klasy 7

• Międzynarodowy Dzień Marchewki

Międzynarodowy Dzień Marchewki jest obchodzony od 2003 roku. Jego celem jest rozpowszechnienie wiedzy o zdrowotnych właściwościach warzyw. Data tego święta jest stała – 4 kwietnia. W 2022 roku to poniedziałek, dlatego tym bardziej warto sięgnąć po to kolorowe warzywo. Chociaż jeśli o kolor chodzi, to marchewka nie zawsze była pomarańczowa. Dzikie rośliny miały białą i żółtą barwę, a udomowiona odmiana marchewki - kolor purpury. Korzenie jakie znamy dziś, czyli w kolorze pomarańczowym, zostały wyhodowane i wypromowane w Holandii dopiero w XVIII wieku. To zasługa botaników ówczesnego króla Wilhelma I Orańskiego – z resztą to na jego cześć pomarańczowy jest narodowym kolorem Holandii, a marchew o takim właśnie zabarwieniu panuje na naszych stołach do dziś.

4 kwietnia w klasie 5 odbyły się ciekawe zajęcia z techniki pod hasłem DZIEŃ MARCHEWKI . Uczniowie mieli możliwość poznać budowę oraz zasadę działania sokowirówki. Największą atrakcją było robienie świeżego soku z marchewki.

Był naprawdę pyszny i zdrowy.

• Autor wpisu: Maria Guzik

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu.

Nasza szkoła również pragnie włączyć się w tę akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami.

W poniedziałek (4 kwietnia) prosimy, aby uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko. Podczas przerw planujemy ozdabianie korytarzy niebieskimi sercam

• Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt

4 kwietnia to szczególny dzień do okazania współczucia i troski o bezdomne zwierzęta, ale też podjęcia wszelkich działań, aby tę bezdomność ograniczać. Pamiętajmy, że absolutnie każda i każdy z nas może coś zrobić.

Co możesz zrobić?

Każda i każdy z nas ma ogromny potencjał, by pomóc w zmianie sytuacji bezdomnych zwierząt. Przede wszystkim należy być szczególnie wyczulonym na to, co dzieje się ze zwierzętami w naszym najbliższym otoczeniu.

Oto kilka pomysłów, jak możesz ograniczyć problem bezdomności zwierząt:

bądź głosem zwierząt! – podziel się ze znajomymi informacją o Światowym Dniu Bezdomnych Zwierząt i zaproponuj zmianę ich sytuacji na lepsze

adoptuj nie kupuj!

pisz petycje do władz samorządowych, aby przypomnieć włodarzom o problemie bezdomności zwierząt

wspieraj inicjatywy pozarządowe, organizacje i grupy prozwierzęce

zapytaj lokalne schronisko, w jaki sposób możesz pomoc

wesprzyj finansowo lokalną organizację działającą na rzecz zwierząt

szanuj wszystkie zwierzęta

angażuj się!

Uwaga!

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę dla bezdomnych psów i kotów ze Schroniska w Milowicach.

Aktualnie w schronisku najbardziej potrzebne są:

- specjalistyczna sucha karma (np. Intestinal, Hepatic, karmy typu Light - odchudzające i Sport - energetyczne);

- mokra i sucha karma dla maluchów – kociąt i szczeniąt

- podkłady higieniczne, lignina;

- smycze (tradycyjne przepinane), obroże;

- ubranka dla kotek i suk zakładane po sterylizacji lub operacji;

- żwirek dla kotów;

Wszystkie dary proszę przynosić do 22 kwietnia do pani Agnieszki Rokity.