• Modele brył

Na zajęciach z matematyki w czasie omawiania stereometrii uczniowie klas VIII wykonywali modele brył. Poniżej przedstawiamy galerie prac dzieci.

•    Kampania edukacyjna Kokosza, grosz do grosza!
          • Kampania edukacyjna Kokosza, grosz do grosza!

Celem Projektu była edukacja finansowa dzieci w zakresie idei, sposobów i nawyków oszczędzania. Poprzez uczestnictwo w projekcie uczniowie poznali funkcje i wartość pieniądza, sposoby oszczędzania i pomnażania oszczędności oraz pozytywne postawy związane z zarządzaniem finansami. Projekt miał za zadanie promować i uczyć umiejętności bycia gospodarnym, oszczędnym i przedsiębiorczym. W ramach projektu odbyły się zajęcia edukacyjne oraz szkolny konkurs wiedzy o finansach.

• Moje akwarium

Na zajęciach z techniki w klasie 5 uczniowie wykonywali akwarium. Głównym celem zajęć było rozwijanie u dzieci uzdolnień i zainteresowań artystycznych oraz ich wrodzonych możliwości twórczych poprzez różnorodne działania plastyczno-techniczne.

• 21-22 stycznia – Dzień Babci i Dzień Dziadka

• Autor wpisu: Joanna Wcisło, Anna Zielińska-Dołgań, Monika Pierzchała, Agnieszka Rokita, Ewelina Rajca, Karolina Trojanowska-Kujek

Dziadkowie są wspaniałą mieszanką śmiechu, opiekuńczych gestów, pięknych opowieści i miłości.„

Jak co roku w styczniu obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dziadkowie to osoby, które tak bardzo kochają, chętnie pomagają, chcą dla swych wnuków wszystkiego, co szczęściem się zwie.

My wszystkie wnuczęta chcemy dzisiaj serdecznie podziękować Wam kochani Dziadkowie za to, że jesteście, za Wasze serce, za Waszą radość, bezinteresowną pomoc, rozmowy, zabawy i uśmiech. Bez Was świat byłby szary i ponury!

Życzymy Ci Babciu, życzymy Ci Dziadku długich lat życia w zdrowiu, samych słonecznych dni, miłości bliskich i pogody ducha na każdy dzień! KOCHAMY WAS!!!

Mamy dla Was małą niespodziankę:)

link do filmu

• Pożegnanie

• Autor wpisu: Maria Guzik

„Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.

(…) jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić…

(…) jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,

Że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić”

Ks. J. Twardowski

Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Adaminy Szczerbik - naszej Kochanej Nauczycielki, Wychowawczyni, Koleżanki. Pani Adamina była osobą skromną, pełną taktu i wewnętrznego ciepła. Swych wychowanków, koleżanki z pracy, rodziców zawsze obdarzała łagodnym, delikatnym i spokojnym uśmiechem. Szanowała i ceniła innych.

Pani Adamino, na zawsze pozostanie Pani w pamięci przyjaciół, wdzięcznych uczniów, nauczycieli i rodziców.

• Projekt edukacyjny UNICEF WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Serdecznie zapraszamy do udziału w jednym z najpopularniejszych projektów edukacyjno-pomocowych UNICEF - akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. To już szósta polska edycja światowego projektu, którego początki sięgają 1999 roku. Zapraszamy do niesamowitej przygody, zarówno najmłodszych uczniów w wieku szkolnym, jak ich starszych kolegów, a także nauczycieli i całe środowisko pedagogiczne. Zachęcamy również do włączenia w działania rodziców, dziadków i opiekunów, których wsparcie w tym projekcie będzie nieocenione. Celem projektu jest: kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,

pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,

zebranie środków na ratowanie życia dzieci w najuboższych krajach świata.

Etapy projektu: : 1.Edukacja o problemie szczepień dzieci na świecie – w oparciu o materiały dydaktyczne UNICEF, nauczyciele przybliżą uczniom sytuację ich rówieśników z innych części świata.

2. Podróż przez kontynenty – dzieci podczas zajęć, bądź w formie pracy domowej, wybiorą kraj, z którego będzie pochodziła ich laleczka. Zbiorą jak najwięcej informacji o geografii kraju, a także o jego mieszkańcach, zwyczajach, kulturze itp. Informacje te nie tylko wzbogacą ich wiedzę, ale posłużą im do przygotowania swojej laleczki.

3. Przygotowanie laleczek przez uczniów – uszycie laleczki jest niezwykle proste! W oparciu o szablon dzieci przygotowują swoje charytatywne laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały.

4. Dzień Wszystkich Kolorów Świata - podczas specjalnego wydarzenia zorganizowanego na terenie placówki odbędzie się prezentacja laleczek. Na ten dzień dzieci zaproszą rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecka, przekazując na ten cel darowiznę. Termin wykonania laleczki- 10 luty. Bliższych informacji udziela pani Agnieszka Rokita.

• Słynni matematycy i ich osiągnięcia

Klasa 7 miała okazję zapoznania się ze słynnymi naukowcami. Podczas lekcji matematyki Julia zaprezentowała sylwetki matematyków i wynalazców, którzy zasłynęli z wielkich odkryć, przedstawiła ich krótkie biografie oraz ciekawostki z życia.

• Złote Szkoły NBP

Nasza szkoła przystąpiła do II edycji programu- Złote Szkoły NBP - jest to ogólnopolski program popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Do wykonania są trzy zadania: lekcja z ekonomią, debata szkolna i warsztat uczniowski. Koordynatorem programu jest pani Agnieszka Rokita.