• Laboratoria Przyszłości

• W listopadzie w ramach projektu Laboratoria Przyszłości uczniowie poszerzali swoje wiadomości matematyczne. Zaprojektowali i wydrukowali modele figur płaskich: równoległoboku, trapezu, trójkąta, kwadratu, prostokąta, bryły przestrzenne: sześcian, walec, stożek, cyfry oraz symbole matematyczne.

Wszystkie wydrukowane pomoce będą wykorzystane w czasie zajęć z matematyki w klasach IV-VIII.

• KONKURSY PRZEDMIOTOWE W NASZEJ SZKOLE

• Od 18 do 27 października w naszej szkole przeprowadzone zostały I stopnie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2022/2023. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z języka polskiego, języka angielskiego, historii, biologii, geografii, fizyki i chemii. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do II etapu wezmą udział w zmaganiach konkursowych w dniach od 18 do 30 listopada 2022 r. Zgodnie z  harmonogramem 18 listopada napiszą konkurs z języka polskiego, 23 listopada z języka angielskiego, a 30 listopada z fizyki. Trzymamy mocno kciuki!

Szczegółowych informacji udzielają:
            język polski – mgr Joanna Jarosz,
            język angielski – mgr Karolina Trojanowska-Kujek,
            fizyka – mgr Anna Purchla

Regulaminy konkursów oraz zakresy wymagań oraz uprawnienia laureatów znajdują się na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach link do strony oraz tablicy ogłoszeń przy sali nr 9 (I piętro).

• ACH JAK BAJKOWO….

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek na szkolnych korytarzach zrobiło się bajkowo, a wszystko przez kolorowe stroje uczniów z klas 1-3. Mogliśmy spotkać różnych bohaterów bajek m.in. piękne księżniczki, smoki, Harrego Pottera, Hermionę, Batmana, Supermena, Tygryska, Czerwonego Kapturka, Minionka czy Mulan. Na sali gimnastycznej przy skocznej muzyce uczniowie uczestniczyli w tanecznych zabawach. Każdy uczestnik miał za zadanie zaprezentować swoją postać. Jury wyłoniło zwycięzców konkursu na najciekawszy strój postaci bajkowej, wśród których znaleźli się:

I miejsce – Jan B., Nadia B. – klasa I

II miejsce – Aleksandra K. – klasa II

III miejsce – Natalia B. – klasa III

Wyróżnienia trafiły do: Kacpra G. i Julii P. z klasy II oraz do Zuzanny A. z klasy III.

• „MAMY KOTA NA PUNKCIE MLEKA”

• Odwiedziny Kota Mleczysława w ramach programu „MAMY KOTA NA PUNKCIE MLEKA”. 4 listopada 2022 r. naszą szkołę odwiedził Kot Mleczysław podróżujący po zwycięskich placówkach w ramach programu sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka. W czasie wizyty uczniowie klasy drugiej utrwalili swoją wiedzę na temat składników mineralnych obecnych w mleku. Po krótkiej prezentacji przyszedł czas na pytania. W tym celu posłużyło nam koło fortuny. Każdy z uczniów miał okazję zakręcić kołem i wylosować jedno z zadań sprawdzających mleczną wiedzę. Wszystkim poszło doskonale! Następnie był czas na wspólne ćwiczenia, naukę wykonywania drobnych opatrunków, pamiątkowe zdjęcie z Kotem Mleczysławem i niespodzianki. Mleczny gość, obdarował uczestników spotkania workami materiałowymi ze sznurkiem z nazwą kampanii, dyplomami, zakładkami do książki oraz ciekawymi kartami pracy. Za wspólną zabawę w kocim towarzystwie serdecznie dziękujemy!

• ŻONKILE ZASADZONE – POLA NADZIEI 2022 r.

• Pola Nadziei to program, do którego po raz kolejny włączyła się nasza szkoła. Stworzony został przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Głównym zadaniem programu jest uczenie empatii młodego człowieka na los ludzi chorych przebywających w hospicjach oraz pozyskiwanie środków na ten cel. Nieodłącznym symbolem programu jest żonkil, kwiat subtelny, delikatny i kruchy jak życie człowieka. Żonkile łączą ludzi zdrowych i tych, których dotknął ból choroby nowotworowej.

W ramach Szkolnego Koła Wolontariatu uczniowie klas młodszych zasadzili symbolicznie cebulki żonkili w dwóch donicach. Piękna pogoda, dobre chęci, rękawice, narzędzia ogrodnicze i uśmiech towarzyszył uczniom w czasie sadzenia kwiatów. Z niecierpliwością będziemy obserwować nasze cebulki, aż wyrosną z nich piękne, żółte żonkile.