W naszej szkole odbył się Tydzień Empatii, realizowany w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Emp@tyczna Klasa. Uczniowie wszystkich klas podczas zajęć z wychowawcami oraz zajęć warsztatowych, prowadzonych przez psychologa, logopedę, pedagoga i pedagoga specjalnego rozmawiali o empatii. Próbowali zrozumieć, na czym ona polega, zastanawiali się, czy empatii można się nauczyć oraz jakie cechy posiada osoba empatyczna.
Uczniowie oglądali filmy edukacyjne, prowadzili dyskusje, tworzyli plakaty oraz mapy myśli dotyczące emocji, tolerancji, przyjaźni i relacji z rówieśnikami. Podczas przerw stworzyli Drzewo Empatii. W starszych klasach uczniowie wzięli udział w Empatycznej Poczcie oraz w zabawie w Cichego Przyjaciela.
Młodsi koledzy słuchali różnych historyjek i próbowali wcielić się w rolę bohatera, by lepiej zrozumieć uczucia drugiej osoby. Zastanawiali się, co należy zrobić w danej sytuacji, w jaki sposób pomóc, zareagować, aby ktoś poczuł się lepiej. Podsumowaniem zajęć było wspólne układanie puzzli: „Jesteśmy jak puzzle, każdy jest inny, ale razem tworzymy wyjątkową całość”.
Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę karmy dla zwierzaków ze schroniska.
Samorząd Uczniowski zaprosił całą społeczność szkolną do udziału w Dniu Piżamy, który miał na celu zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię oraz solidarność z dziećmi ciężko chorymi.
Wszyscy uczniowie uświadomili sobie, że empatia i wrażliwość pomagają nam reagować na potrzeby innych w sposób mądry, odpowiedzialny oraz delikatny. Bycie otwartym na drugą osobę pozwala budować lepsze relacje międzyludzkie, rozwiązywać konflikty oraz wspólnie stawiać czoła różnym wyzwaniom.