• Dzień Kota

• 17 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kota. Uczniowie w czasie przerw międzylekcyjnych mogli skorzystać z mlecznego poczęstunku. Kocie wąsy zdobiły twarze uczniów. W czasie zajęć uczniowie klas 1-3 wykonywali kocie maski z filcu, kolorowali koty, a na świetlicy szkolnej oglądali bajki z kocimi bohaterami.

Dla uczniów klas 1-6 Samorząd Uczniowski wraz z wychowawcami klas młodszych zorganizował konkurs plastyczno-techniczny „Zrozumieć koci świat”.  Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach:

Kategoria klasy 1-3:

I miejsce – Nela Maćkowiak (I klasa),

II miejsce – Tobiasz Lewicki (III klasa),

III miejsce – Hanna Borowiec (I klasa) i Kornelia Gruszka (III klasa).

Kategoria klasy 4-6:

I miejsce – Anna Jończyk (klasa V),

II miejsce – praca zbiorowa uczniów klasy VI – Natalia Łata,  Lena Zernek, Franciszek Urbańczyk, Jakub Gawle.

GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY DO KOLEJNYCH KONKURSÓW!

• Wyróżnienia w konkursie recytatorskim

• W XX edycji Konkursu Recytatorskiego „Magia Żywego Słowa” zorganizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 dla uczniów sosnowieckich szkół podstawowych, wzięły udział dziewczynki z klasy II -  Julia Beneś i z klasy III Julia Pawlicka. Uczennice otrzymały WYRÓŻNIENIA za piękną recytację swoich wierszy.

Dziewczynkom serdecznie gratulujemy!!!!

1 marca w Auli II LO im. E. Plater odbyła się uroczystość uhonorowania laureatów konkursu. Oprócz uczniów, ich nauczycieli i bliskich, zaproszenie na wydarzenie przyjęli radni Rady Miasta Sosnowca.

• Zbiórka darów dla Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu

• Po raz kolejny Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę darów dla Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu. Wszystkie dary zostały przekazane do siedziby Hospicjum. Bardzo dziękujemy uczniom, którzy włączyli się do akcji i okazali swoją empatię wobec innych.

• Dzielimy się dobrem

• Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało świąteczny kiermasz ciast. Akcja cieszyła się ogromnym zaineresowaniem. Ze zgromadzonych środków przygotowaliśmy paczki dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 1 w Sosnowcu.

• Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

• 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach miejskich przy Skwerze im. Danuty Siedzikówny „Inki” . W symboliczny sposób oddaliśmy hołd bohaterom, którzy poświęcili swoje życie Ojczyźnie.

• Wyróżnienie w miejskim konkursie recytatorskim

• W styczniu 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 45 w Sosnowcu odbył się Miejski Konkurs Recytatorski „Zimowe spotkania z poezją”. Naszą szkołę reprezentowały: Julia B. z klasy II,  która wyrecytowała wiersz Wandy Chotomskiej „Dziesięć bałwanków”  i Julia P. z klasy III, która wystąpiła z utworem Hanny Łochockiej „Dwie zimy”. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a nasze dziewczynki poradziły sobie wspaniale występując na scenie przed ogromną publicznością. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych.Julia B. z klasy II otrzymała WYRÓŻNIENIE w kategorii klas 1-3. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Słodki koniec karnawału

•  Bardzo dziękujemy Pani Marzenie Kmiecik za pyszny poczęstunek na koniec karnawału. Słodki prezent ucieszył wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

• Pomagamy potrzebującym - akcja "Kromka chleba"

• Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w akcję organizowaną przez CARITAS " Kromka chleba". Celem akcji było gromadzenie żywności oraz zbieranie środków na pomoc żywnościową dla najuboższych oraz budzenie wrażliwości na problem bezdomności i najsłabszych ekonomicznie grup społecznych. Wszystkie zgromadzone dary zostały przekazane do CARITAS w Sosnowcu. Zebrane produkty trafiają do jadłodajni, świetlic, kuchni dla ubogich oraz osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy tak licznie brali udział w akcji.