• Szkoła dzisiaj

• Obecny obraz szkoły to wynik pracy kilku pokoleń nauczycieli i pracowników szkoły, którzy starali się przekazywać to, co najcenniejsze swoim następcom. W naszej szkole pracuje dwudziestu trzech nauczycieli. Stała troska o wysoki poziom nauczania mobilizuje kadrę pedagogiczną do systematycznego dokształcania się, korzystania z różnych form doskonalenia zawodowego. Wszyscy nauczyciele mają wyższe wykształcenie, a wielu z nich, kończąc studia podyplomowe, uzyskało dodatkowe kwalifikacje, w  tym także do nauczania kilku przedmiotów. W ich codziennej pracy wspierają ich pracownicy administracji i obsługi.

W siedmiu oddziałach uczy się 130 uczniów. Wygląd zewnętrzny budynku szkolnego przez okres 100 lat jego istnienia praktycznie nie ulegał zmianom. Podobnie jak w 1913 roku, jest to gmach jednopiętrowy, z dużymi suterenami oraz strychem. W budynku, na parterze mieszczą się: sala edukacji wczesnoszkolnej, pracowania komputerowa, sala gimnastyczna, gabinety: pedagoga, higienistki, intendenta, a także sekretariat i gabinet dyrektora. Na I piętrze znajduje się pokój nauczycielski, biblioteka szkolna oraz cztery sale lekcyjne klas I – VIII. Na potrzeby szkoły jest również wykorzystywany strych, na którym między innymi znajduje się archiwum szkolne. W dużych suterenach, od wielu lat, usytuowana jest świetlica szkolna, kuchnia oraz szatnie i sanitariaty. Część znajdujących się tam pomieszczeń przeznaczona jest na kotłownię i pomieszczenia gospodarcze.

W szkolnej pracowni komputerowej powstałej w 1997 roku, zmodernizowanej w 2008 roku dzięki Społecznemu Funduszowi Europejskiemu oraz darczyńcom znajduje się 13 stanowisk.  Dyrektor szkoły nieustannie stara się ulepszać bazę szkoły, wystrój budynku i otoczenia. Uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z czterech tablic  interaktywnych znajdujących się w salach lekcyjnych klas młodszych i starszych.

W 2008 roku dzięki współpracy z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu baza szkoła wzbogaciła o plac zabaw dla dzieci. W 2012 i 2017 roku dokonano modernizacji boisk szkolnych. Wymieniona została nawierzchnia, opomiarowano powierzchnię, naniesiono linie, zainstalowano bramki i kosze, dzięki czemu powstały pełnowymiarowe boiska do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej. Obecnie boisko posiada nawierzchnię poliuretanową.  zabezpieczenia w postaci piłkochwytów, a wokół usytuowane są ławeczki

Dzięki współpracy szkoły z dyrektorem Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 2  w szkole odbywają się dodatkowe zajęcia rozwijające zainteresowania i umiejętności uczniów.

Tak jak nasi wspaniali poprzednicy, staramy się dostrzegać potrzeby uczniów, rodziców i jak najlepiej wypełniać powierzoną nam misję. Cieszymy się, że jesteśmy coraz bardziej doceniani i zauważani. Rodzice i goście odwiedzający naszą szkołę niejednokrotnie podkreślają, że w placówce panuje miła, serdeczna, wręcz rodzinna atmosfera. To dodaje nam skrzydeł i chęci do dalszego wysiłku.

• Kadra szkoły

Nauczyciel

Przedmiot

Joanna Jarosz