• Club Caritas

• Szkolne Koła Caritas (SKC) to organizacje dziecięce i młodzieżowe, działające na zasadzie wolontariatu na obszarze szkoły. Ich celem jest mobilizacja młodych ludzi do działania na rzecz potrzebujących. Przez swoją działalność mają uwrażliwiać dzieci i młodzież na potrzeby drugiego człowieka, często bezradnego wobec choroby, biedy i cierpienia.

Zadania SCK

Rozpoznawanie konkretnych problemów występujących w najbliższym otoczeniu.

Niesienie pomocy potrzebującym w swoim środowisku i poza nim, we współpracy z organizacjami młodzieżowymi, społecznymi, państwowymi, samorządowymi , kościelnymi, fundacjami i stowarzyszeniami.

Włączanie się w akcje charytatywne Caritas(Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, akcje wielkopostne, Niedziela Miłosierdzia Bożego i inne).

Osoba odpowiedzialna za prowadzenie SKC: Pani Agnieszka Rokita

W naszej szkole już od 2 lat działa SKC zrzeszając wielu członków. Do akcji każdorazowo włącza się prawie cała nasza społeczność. W  roku szkolnym 2018/19 przeprowadziliśmy wiele akcji charytatywnych. Dziękujemy za tak serdeczne włączenie się do akcji.