• PCK

• Sto osiemdziesiąt lat temu, 8 maja urodził się Henry Dunant, założyciel największej na świecie organizacji humanitarnej i pierwszy laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Na pamiątkę tego wydarzenia 8 maja obchodzimy Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca – największe święto humanitaryzmu na świecie, łączące 100 milionów wolontariuszy. Polski Czerwony Krzyż jest najstarszą organizacją humanitarną w naszym kraju. Skupia ona ponad 200 tysiêcy wolontariuszy. W tym roku obchodzimy 90-lecie naszej działalności.

Podstawową troską PCK jest zapobieganie i łagodzenie cierpienia ludzkiego oraz obrona ludzkiej godności, bez jakiejkolwiek dyskryminacji. Szkolne Koło PCK przy Szkole Podstawowej nr 35 swoimi działaniami objęło wielu ludzi potrzebujących, chorych, cierpiących, a szczególnie pomaga dzieciom.

Cel szkolnego koła PCK

Celem działalności szkolnego koła PCK jest aktywizacja środowisk szkolnych w duchu humanitaryzmu i niesienia pomocy potrzebującym.

Zadania PCK

Zadaniami Szkolnego Koła PCK są:

• pomoc potrzebującym uczniom,
          • promowanie idei humanitaryzmu i bezinteresownej pracy na rzecz drugiego człowieka,
          • działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa poprzez edukację dzieci i młodzieży w zakresie pierwszej pomocy i profilaktyki przedwypadkowej i zdrowotnej,
          • kształtowanie postaw brania odpowiedzialności za najbliższe otoczenie,
          • stwarzanie dogodnych warunków do rozwijania umiejętności i samorealizacji dzieci, młodzieży;
          • przygotowanie dzieci do dalszej działalności w PCK;
          • propagowanie idei honorowego krwiodawstwa.
          • pomoc w zbiórkach charytatywnych na rzecz potrzebujących

Członkostwo w szkolnym kole PCK

Członkiem szkolnego koła PCK może być:

• każdy uczeń;
          • pracownik szkoły (personel pedagogiczny, medyczny i administracyjny),

Opiekunek szkolnego Koła PCK jest pani Agnieszka Rokita.