Szkoła dzisiaj
Obecny obraz szkoły to wynik pracy kilku pokoleń nauczycieli i pracowników szkoły, którzy starali się przekazywać to, co najcenniejsze swoim następcom. W naszej szkole pracuje dwudziestu trzech nauczycieli. Stała troska o wysoki poziom nauczania mobilizuje kadrę pedagogiczną do systematycznego dokształcania się, korzystania z różnych form doskonalenia zawodowego. Wszyscy nauczyciele mają wyższe wykształcenie, a wielu z nich, kończąc studia podyplomowe, uzyskało dodatkowe kwalifikacje, w tym także do nauczania kilku przedmiotów. W ich codziennej pracy wspierają ich pracownicy administracji i obsługi.
W siedmiu oddziałach uczy się 130 uczniów. Wygląd zewnętrzny budynku szkolnego przez okres 100 lat jego istnienia praktycznie nie ulegał zmianom. Podobnie jak w 1913 roku, jest to gmach jednopiętrowy, z dużymi suterenami oraz strychem. W budynku, na parterze mieszczą się: sala edukacji wczesnoszkolnej, pracowania komputerowa, sala gimnastyczna, gabinety: pedagoga, higienistki, intendenta, a także sekretariat i gabinet dyrektora. Na I piętrze znajduje się pokój nauczycielski, biblioteka szkolna oraz cztery sale lekcyjne klas I – VIII. Na potrzeby szkoły jest również wykorzystywany strych, na którym między innymi znajduje się archiwum szkolne. W dużych suterenach, od wielu lat, usytuowana jest świetlica szkolna, kuchnia oraz szatnie i sanitariaty. Część znajdujących się tam pomieszczeń przeznaczona jest na kotłownię i pomieszczenia gospodarcze.
W szkolnej pracowni komputerowej powstałej w 1997 roku, zmodernizowanej w 2008 roku dzięki Społecznemu Funduszowi Europejskiemu oraz darczyńcom znajduje się 13 stanowisk. Dyrektor szkoły nieustannie stara się ulepszać bazę szkoły, wystrój budynku i otoczenia. Uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z czterech tablic interaktywnych znajdujących się w salach lekcyjnych klas młodszych i starszych.
W 2008 roku dzięki współpracy z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu baza szkoła wzbogaciła o plac zabaw dla dzieci. W 2012 i 2017 roku dokonano modernizacji boisk szkolnych. Wymieniona została nawierzchnia, opomiarowano powierzchnię, naniesiono linie, zainstalowano bramki i kosze, dzięki czemu powstały pełnowymiarowe boiska do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej. Obecnie boisko posiada nawierzchnię poliuretanową. zabezpieczenia w postaci piłkochwytów, a wokół usytuowane są ławeczki
Dzięki współpracy szkoły z dyrektorem Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 2 w szkole odbywają się dodatkowe zajęcia rozwijające zainteresowania i umiejętności uczniów.
Tak jak nasi wspaniali poprzednicy, staramy się dostrzegać potrzeby uczniów, rodziców i jak najlepiej wypełniać powierzoną nam misję. Cieszymy się, że jesteśmy coraz bardziej doceniani i zauważani. Rodzice i goście odwiedzający naszą szkołę niejednokrotnie podkreślają, że w placówce panuje miła, serdeczna, wręcz rodzinna atmosfera. To dodaje nam skrzydeł i chęci do dalszego wysiłku.
Kadra szkoły
Nauczyciel
Przedmiot
Joanna Jarosz
Dyrektor szkoły, język polski
Iwona Cioch- Książek
Wicedyrektor szkoły, język polski
Agata Bugaj
biologia, geografia, pedagog szkolny, wychowawca klasy VI
Agata Szewczyk
logopeda
Agata Toda
język niemiecki
Agnieszka Gawron
wychowanie fizyczne, wychowawca świetlicy, wychowawca klasy V
Agnieszka Rokita
matematyka, technika, zespół dydaktyczno-wyrównawczy
plastyka
Bartłomiej Ślefarski
muzyka
Danuta Korolow
psycholog
Katarzyna Łatka
pedagog specjalny
Izabela Rzeźnicka
zajęcia rewalidacyjne
Joanna Wcisło
edukacja wczesnoszkolna, wychowawca świetlicy, wychowawca klasy I
Karolina Trojanowska – Kujek
język angielski, wychowawca klasy VII
Katarzyna Patryarcha
zajęcia rewalidacyjne, nauczyciel współorganizujący kształcenie Małgorzata Siedlecka
historia, wiedza o społeczeństwie, wychowanie do życia
w rodzinie, etyka, bibliotekarz, wychowawca klasy VIIIMonika Michel – Szulc
edukacja wczesnoszkolna, zajęcia rewalidacyjne, wychowawca klasy III
Monika Pierzchała
edukacja wczesnoszkolna, wychowawca świetlicy, wychowawca klasy II
Piotr Pawlak
doradztwo zawodowe Tomasz Radomski
informatyka
Beata Szafraniec
religia