• Klub Miłośników Matematyki

• Klub Miłośników Matematyki jest prowadzony w naszej szkole od dwóch lat. Do udziału w klubie zachęcam uczniów klas IV – VIII. Zajęcia odbywają się zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem.

Głównym celem działalności Koła jest kształtowanie matematycznego myślenia. Matematyczne myślenie pełni istotną rolę w procesie analizowania i przetwarzania różnych danych, oceniania zależności pomiędzy podanymi faktami, wyciąganiu wniosków,  w przewidywaniu dalszych możliwych kroków, etc. Sprzyja również efektywności procesu kształcenia, rozwojowi samodzielności w uczeniu się i zdobywaniu nowych doświadczeń.

Przez prowadzenie odpowiednio zorganizowanych zajęć w Klubie uczestnicy zdobywają nowe wiadomości i umiejętności matematyczne, które stają się inspiracją do własnych matematycznych poszukiwań, uruchomiają w nich postawę badacza, zachęcając do niestandardowego postępowania, poszukiwania własnych rozwiązań różnorodnych problemów. Rozwiązywane zadania i problemy poszerzają wiedzę szkolną uczestników Koła, aby w przyszłości spróbowali swoich sił biorąc udział w konkursach, Olimpiadzie Matematycznej Juniorów a nawet Olimpiadzie Matematycznej.

Proponuje zajęcia, które rozbudzają ciekawość, dają okazję do różnorodnych doświadczeń, pobudzają do aktywności intelektualnej, mobilizują do pokonywania trudności i współdziałania w zespole. Nie mają szkolnej formuły.

Zajęcia prowadzi mgr Agnieszka Rokita- nauczyciel matematyki.

Aby zostać uczestnikiem Koła, Twoi rodzice/opiekunowie powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy. Ty otrzymasz legitymację uczestnika Koła, która upoważni Cię do uczęszczania na zajęcia.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne.